Seks w życiu kobiety, reż. Adam Marjański

09:49

Anna Guzik i Katarzyna Pakosińska zabiorą nas na krótki wykład o seksie. O jego wielkich sekretach i mały sekrecikach. Na wykład o tajemnej wiedzy, którą posiadają one, bohaterki spektaklu Seks w życiu kobiety. Ale czyżby na pewno? Bo nowa propozycja, jaka pojawia się na scenie Teatru IMKA w reżyserii Adama Marjańskiego nie wydaje się być tą, która miałaby czegoś uczyć


Ale zacznijmy od początku. Sztuka stanie się niczym niejeden wykład na wyższej uczelni, w którym to dobrze wyedukowana pani profesor tłumaczyć będzie swoim słuchaczom, czym tak właściwie jest seks. Może z lekkim przymrużeniem oka, bo w taki banał spektakl nie pójdzie. Usłyszymy natomiast wiele o relacjach międzyludzkich, trudnych intymnych sprawach które mogą wkradać się do związku. Posłuchamy też o tym jak my sami działamy jeśli chodzi o takie sfery. I na początku faktycznie będzie z przytupem. Będzie śmiech i dobra zabawa, bo Katarzyna Pakosińska, która na scenie kabaretowej trochę tych lat spędziła, z łatwością nawiąże kontakt ze swoim widzem. Do swojego tekstu dołoży parę smaczków i zachęci widownię do wejścia z nią w teatralną grę. Publiczność z chęcią odpowie na zadane pytania, a nawet ochoczo, niektórzy śmiałkowie, zgodzą się wyjść na scenę. Czar jednak pryśnie kiedy na scenie pojawi się Anna Guzik, która jakby wyrwana z zupełnie innego kontekstu pokaże że nie do końca czuje swoją rolę. Trochę po omacku stawiać będzie na niej swoje pierwsze i ostatnie kroki, bo niestety ale dopiero w zakończeniu zobaczymy pewną siebie postać, która wie, co na tej scenie należy do niej. Do tego czasu zdecydowanie królować będzie Katarzyna Pakosińska. Duetu żadnego nie będzie.

Całość sztuki okaże się bardzo zbliżona do tej aktorskiej gry i zamiast żywej i wartkiej akcji oglądać będziemy trochę ciągnący się wykład, z którego z chęcią ucieklibyśmy w jakieś fajne miejsce. Niedopracowany scenariusz doprowadził do tego, że ciężko było odnajdywać coś ciekawe czy interesującego w tym spektaklu. Bo zamiast świeżości wprowadzono od niego trochę zamętu. Nie bronił się ten spektakl w żaden sposób. Scenografia była żadna – jeden duży fotel niczego tutaj nie rozwiązał. Projekcji nie było w ogóle, chociaż zapowiadano że takowe będą – miejmy nadzieję że ze spektaklu na spektakl jakoś się to poprawi. A muzyka? Była, ale przeszła niezauważona. Trudno tutaj ukrywać, że przy tak przygotowanej tzw. „całej reszcie” więcej na scenie powinno się dziać jeśli chodzi o aktorski popis. A tutaj niestety nie dano miejsca na takie działania. Jakby reżyser w początkach swojej konwencji trochę zatracił pomysł, a potem stracił wiarę, że to się w ogóle uda. Stąd, wysuwa się moje zdanie, że szkoda trochę czasu na tak przygotowany spektakl.

/fot. fb.com/gudejkoteatr/
Seks w życiu kobiety
tekst: Jacek Chmielnik
reżyseria, adaptacja: Adam Marjański
kostiumy i zdjęcia: Grażyna Gudejko
muzyka: Antoni Gudejko
producent: Teatr Gudejko
obsada: Anna Guzik, Katarzyna Pakosińska

Zobacz także

0 komentarze

FACEBOOK

YOU TUBE