Rodzina Addamsów, reż. Jacek Mikołajczyk

11:53

Zanim Rodzina Addamsów na dobre zawitała na deski Teatru Syrena w Warszawie i Teatru Muzycznego w Poznaniu dostała bardzo dobre zaplecze promocyjne. Premiera zbliżała się wielkimi krokami, a Rodzina Addamsów brylowała na salonach. Kto uważniej śledził stronę Teatru Syrena mógł zainteresować się jakimś wydarzeniem na który ta zwariowana rodzinka wybierała się w komplecie, chcąc pokazać przedsmak tego co niebawem miało na dobre zagościć do teatru

/fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska/

W głowach widzów Rodzina Addamsów zapadła głęboko w pamięć zanim jeszcze zaczęto myśleć o spektaklach na dobre. I zapadła chyba całkiem dobrze, bo patrząc na sprzedające się bilety można powiedzieć było warto rodzinę pokazać dużo wcześniej. Nie ukrywajmy, opłaciło się ten zabieg i to bardzo. Sam spektakl, jak na dobry musical przystało był zgrabnie uformowanym widowiskiem z dobrym zapleczem aktorskim i dobrym przygotowaniem wokalnym. Kompozycje utworów, ich tekst, wybrzmiewał na widowni, można się było niejednokrotnie zahipnotyzować śpiewanymi piosenkami. Niejednokrotnie też pośmiać z akompaniamentu, który towarzyszył dziejącym się wydarzeniom scenicznym. Czasami naprawdę wystarczyło kilka dźwięków, a czasami w połączeniu z choreografią tworzyło się na scenie całkiem niezłe widowisko.

Zaraz za tym oczywiście uplasowała się scenografia, bo i ta nie dość że momentami potrafiła zaskoczyć to jeszcze idealnie wpisała się w klimat tej upiornej rodzinki. Albo powiedzmy inaczej, idealnie wpisała się w klimat miłosnego dramatu. W walkę dwójki młodych ludzi Wednesday (Weronika Bochat-Piotrowska) i Lucas (Karol Drozd) przeciwko ich rodzicom. Bo skoro Rodzina Addamsów ma połączyć się więzami krwi z kompletnie różniącą się od nich rodziną to stać się to przecież nie może tak zwyczajnie, bez utarczek i przepychanek. Nie można dopuścić do połączenia tak różniących się rodów. Walka rozpoczyna się w najlepsze, a wspólna zaręczynowa kolacja zamienia w horror. Zadziewa się coś, co zburzy tę granicę pomiędzy normalnością a nienormalnością. I ostatecznie wyjdzie na to, że w jakimś stopniu każdy jest dziwny.

I tak w tonach humorystycznych i komediowych przechodzić będziemy przez przemianę wewnętrzną bohaterów. Wszystkich bohaterów, bo nawet nasza mała Wednesday w którymś momencie popadnie w wątpliwości co do swojego miłosnego życia. Ale co by nie mówić naprawdę dobrze ogląda się te rodzinne dramaty, zmiany i happy endy. Dobrze ogląda się te rozterki i wątpliwości bohaterów. W końcu dobrze ogląda się kreacje aktorów, którzy w swoich postaciach czuli się naprawdę dobrze. Przynajmniej z perspektywy widza tak to właśnie wygląda. Dlatego jeśli ktoś jeszcze waha się czy warto obejrzeć Rodzinę Addamsów to z przyjemnością podpowiem mu, że tak warto. Bo to naprawdę przyjemna opowieść, która z perspektywy widza nie będzie straconym wieczorem.

/fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska/
Rodzina Addamsów
tytuł oryginalny: The Addams Family
autor: Marshall Brickman i Rick Elice
muzyka i teksty piosenek: Andrew Lippa
instrumenty klawiszowe, Dyrygent, Kierownictwo muzyczne: Tomasz Filipczak
instrumenty klawiszowe: Maciej Tomaszewski
instrumenty klawiszowe: Marek Błaszczyk
gitara: Jan Malecha
gitara basowa: Paweł Bomert 
perkusja: Grzegorz Poliszak
saksofony: Mariusz Mielczarek
saksofony: Wiesław Wysocki
trąbka: Piotr "Ziarek" Ziarkiewicz
puzon: Andrzej Rękas
skrzypce: Justyna Baran
wiolonczela: Anna Kuczok
reżyseria: Jacek Mikołajczyk
kierownictwo muzyczne - Warszawa: Tomasz Filipczak
kierownictwo muzyczne - Poznań: Piotr Deptuch
choreografia: Ewelina Adamska-Porczyk
II reżyser: Tomasz Steciuk
scenografia: Grzegorz Policiński
kostiumy i charakteryzacja: Ilona Binarsch
kierownictwo wokalne: Anna Domżalska
światło: Grzegorz Policiński
światło: Artur Wytrykus
współpraca charakteryzatorska: Dorota Sabak
kierownictwo produkcji: Monika Walecka
asystent reżysera: Agnieszka Rose
asystent choreografa: Kamila Baryczkowska
asystent choreografa: Krzysztof Tyszko
projekcje: Tomasz Grimm
efekty specjalne: Marta Dobrowolska/Marek Migdał
reżyseria dźwięku: Remigiusz Kasztelnik
realizacja dźwięku: Paweł Dudziak 
obsada: Przemysław Glapiński, Tomasz Steciuk, Anna Terpiłowska, Marta Wiejak, Weronika Bochat-Piotrowska, Anastazja Simińska, Agnieszka Tylutki, Karol Kwiatkowski, Michał Rosiński, Damian Aleksander, Marcin Słabowski, Jolanta Litwin-Sarzyńska, Katarzyna Walczak, Michał Konarski, Albert Osik, Karol Drozd, Maciej Pawlak, Bartłomiej Wiater, Kamil Zięba, Beata Jankowska-Tzimas, Beatrycze Łukaszewska, Kamila Baryczkowska, Monika Bestecka, Katarzyna Domalewska, Anna Gigiel, Agnieszka Rose, Nika Warszawska, Marek Grabiniok, Dawid Pelowski, Jacek Pluta, Bartek Zaniewicz, Sebastian Ziomek, Tomasz Ziółek, Adrianna Kućmierz

Zobacz także

0 komentarze

FACEBOOK

YOU TUBE