20 lexusów na czwartek, reż. Marcin Zbyszyński

11:43

Takiej sesji terapeutycznej nie powinien przegapić nikt, a już na pewno nie ktoś myślący o tym aby trochę rozerwać się po pracy i przy okazji dobrze bawić na spektaklu teatralnym. Oto przed Państwem teatr Potem-o-tem i jego spektakl 20 lexusów na czwartek, mogę wam zagwarantować że takiej sesji terapeutycznej nie znajdziecie nigdzie. I nie ma się co zastanawiać co kryje się pod tajemniczym tytułem sztuki, bo nie jest to konkurs, w którym do wygrania są samochody wymienionej już wcześniej marki


Ten spektakl to niezwykła, wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju sesja terapeutyczna pod okiem czujnej i niezastąpionej Coach Eli (Agata Różycka). I uwierzcie ile przymiotników by tutaj nie dopisać takie właśnie zjawisko zadziewać będzie się na teatralnych deskach. Bo Coach Ela (nie mylić z festiwalem muzycznym w Stanach Zjednoczonych) może okazać się tą osobą, która zmieni wasze życie na dobre. Tak jak jej oddanym wyznawcom: Marii (Eliza Rycembel), Mariuszowi (Filip Kosior) i Karolowi (Piotr Piksa). Bo to głównie oni podczas tej sesji nieustannie mierzyć się będą ze swoimi traumami, aby osiągnąć najwyższy poziom pojednania z sobą. Oczywiście nie obędzie się bez dramatów, trudnych sytuacji spowodowanych powrotem do przeszłości czy też nieoczekiwanym pojawieniem się nieznanego nikomu pracownika korporacji, Dariusza (Jan Marczewski) czy dziewczyny Mariusza, Alex (Maria Sobocińska). Ale to co wydarzy się podczas tej sesji niech zostanie ścisłą tajemnicą dla tych najbardziej odważnych, którzy zdecydują się sztukę w reżyserii Marcina Zbyszyńskiego 20 lexusów na czwartek obejrzeć na żywo.

Jeśli już ktoś zdecyduje się spotkać na żywo z Coach Elą, pamiętajcie że zanim na dobre przekroczycie progi widowni to już na wstępie przywitacie się z bohaterami dzieła, a potem zostaniecie przeniesieni do zupełnie innego (i odległego od codzienności) świata. Bo oto tak naprawdę w tym wszystkim chodzić będzie. O skupienie się i oderwanie od tego co mamy na co dzień. Jedno dyskusji nie podlega, każdy kto zdecyduje się obejrzeć spektakl zmierzy się z licznymi skeczami, dobrym humorem i jedyną w swoim rodzaju aktorską grą. Niejeden pewnie pomyśli, że każda gra aktorska może być jedyna w swoim rodzaju, a i owszem, tylko w tym wypadku stykamy się zjawiskiem, które nie jest ani wymuszone ani sztucznie wykreowane. W tym spektaklu grają ludzie, którzy chcą być w tym miejscu, którzy tworzą ten spektakl i teatr Potem-o-tem, bo chcą to robić, którzy mają ogromną pasję i zaangażowanie, a w takim wydaniu aż prosi się żeby kliknąć „Lubię to!”. Na scenie czuć, że to zgrany zespół, który gra na wspólne konto czy też do jednej bramki.

20 lexusów na czwartek to dobry spektakl i po części dobry musical. Silnie osadzony w realiach współczesnych i ocierający się o problemy świata dzisiejszego, tego dobrze nam znanego, tego z którym stykamy się na co dzień. I jestem wręcz pewna, że wiele w słowach bohaterów znajdziemy swoich doświadczeń czy też swojego życia. Z wieloma takimi sytuacjami się zmierzymy, a wielu po prostu pozwolimy (w końcu odejść). Należą się brawa dla reżysera i autora tekstu sztuki, który stworzył na teatralnych deskach idealny obraz współczesności. Pokazując jednocześnie, że da się w tych czasach odnaleźć przyjaźnie oraz miłości, a nawet mimo natłoku spraw żyć w zgodzie ze sobą i swoimi przekonaniami. 


20 lexusów na czwartek
Teatr Potem-o-tem
reżyseria, scenariusz: Marcin Zbyszyński
scenografia: Joanna Załęska
choreografia: Natalia Kielan
muzyka: Skodo
kostiumy: Irma Tylor
video: Darek Redos
grafika: Stefania Michera
asystentka reżysera: Aleksandra Uma
asystentka kostiumografki: Barbara Wrona
obsada: Agata Rożycka, Eliza Rycembel, Maria Sobocińska, Filip Kosior, Jan Marczewski, Piotr Piksa, Małgorzata Zajączkowska (gośc.), Mariusz Jakus (gośc.), Jerzy Radziwiłowicz (gośc.)

Zobacz także

0 komentarze

FACEBOOK

YOU TUBE