Wracamy do gry! Teatry otwierają się na nowo

18:32

Nie ma co ukrywać, ale czasy pandemii miały niemały wpływ nie tylko na nasze życie towarzyskie, ale również kulturalne. Przez ponad trzy miesiące dane nam było jedynie oglądać teatr online, wspominać spektakle które zobaczyliśmy przed „zamknięciem” i żałować wszystkich spektakli których niestety nie udało nam się zobaczyć. A przecież tyle premier czekało… Tyle spektakli jeszcze nie zdążyliśmy zobaczyć. Ale powoli wracamy wszyscy do gry!

/fot. pixabay.com/

Co prawda, powrót ten nie będzie z przytupem, bo na widowni zasiądzie jedynie 50% z całości i najbliższe spektakle oglądać będziemy w maseczkach. Ale przynajmniej na nowo wrócimy do miejsca, za którym mam nadzieje zatęskniliście tak samo jak ja.

Kraków
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zaprasza do siebie od 19 czerwca. W tym dniu o godzinie 20:30 na plac św. Ducha 1 odbędzie się koncert plenerowy „OTWIERAMY głowy”. Następnie do końca lipca w teatrze będzie można zobaczyć: „Hamleta”, „Smoka!”, „Imię róży”, „Lalkę” czy „Turnus mija, a ja niczyja”. A to tylko część spektakli, które powracają. Również 19 czerwca na nowo otwiera się Teatr Ludowy premierowym spektaklem "Solaris" wg Stanisława Lema w reżyserii Marcina Wierzchowskiego, a 26 czerwca na nowo wraca Teatr Łaźnia Nowa. 26, 27 i 28 czerwca 2020 zagra spektakl "Konformista 2029" w reżyserii Bartosza Szydłowskiego. 10 lipca Teatr Barakah wraca na scenę premierą "Innych ludzi" Doroty Masłowskiej w reżyserii Macieja Gorczyńskiego.

Białystok
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku powraca 13 i 14 czerwca spektaklem "Wszystko w rodzinie" w reżyserii Witolda Mazurkiewicza.

Radom
19 czerwca swoją działalność wznawia Scena Kameralna w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Rozpoczynając spektaklem „Seks dla opornych”.

Lublin
Teatr Andersena otwiera się dla widzów w ostatni weekend czerwca. Na scenie będzie można zobaczyć spektakl "Tymoteusz i Psiuńcio" w reżyserii Arkadiusza Klucznika.

Bydgoszcz
Teatr Polski w Bydgoszczy nie zostaje w tyle i wraca do gry z dwoma spektaklami „Inna dusza" w reżyserii Michała Siegoczyńskiego oraz „Trump i pole kukurydzy” w reżyserii Pawła Łysaka.

Warszawa
Na początek, Teatr Polonia i OCH Teatr wracają do gry 6 czerwca i patrząc na repertuar zapowiadają się pracowite wakacje, bo w lipcu czekają nas aż dwie premiery. Premiera spektaklu „Wspólnota mieszkaniowa” w OCH Teatrze i „Cwaniary” w reżyserii Agnieszki Glińskiej w Teatrze Polonia. W tym dniu swoją działalność wznawia również Komuna Warszawa. 6 i 7 czerwca na scenie teatru "Cezary idzie na wojnę" w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego. Teatr WARSawy rozpoczyna „Kompleksem Portnoya” 12 czerwca. W tym samym dniu działalność wznawia Klub Komediowy spektaklem "Komora maszyny losującej jest pusta". 13 czerwca otwiera się Teatr Narodowy, który w czerwcu swoje spektakle grać będzie na scenie przy Wierzbowej oraz na scenie Studio. W repertuarze: „Jak być kochaną”, „Hedda Gabler”, „Twórcy obrazów” czy „Tchnienie”. 15 czerwca w Teatrze Druga Strefa w Warszawie odbędzie się prapremiera "Ogrodzenia" - sztuki Władimira Zujewa w reżyserii Sylwestra Biragi. 16 czerwca swoją działalność rozpoczyna Teatr Kwadrat, 19 czerwca Studio Buffo, a 20 czerwca Teatr Syrena. Na scenie tego ostatniego teatru będziemy mogli obejrzeć (jak na razie) 4 tytuły: "Dzieci z Bullerbyn", "Nasze żony", "Spaghetti Poloneze" i "next to normal". Teatr Muzyczny Roma wraca ze spektaklami. Widzowie 26 czerwca zobaczą musical "Once", w głównych rolach wystąpią: Monika Rygasiewicz i Paweł Mielewczyk. Od lipca wraca również Teatr Dramatyczny w Warszawie. Widzowie będą mogli zobaczyć: "Szczęśliwe dni", "Miłość od ostatniego wejrzenia", "Protest" i "Fatalista" na Scenie im. H. Mikołajskiej w PKiN, a na Scenie Przodownik "Obrzydliwców" oraz "I że cię nie opuszczę".

Trójmiasto
Teatr Miejski w Gdyni zaprasza od 6 czerwca. Na początek premiera spektaklu „Nastazja wychodzi za mąż”. Premiera co prawda miała odbyć się jeszcze w kwietniu, ale z wiadomych przyczyn została przesunięta. Spektakl wystawiany będzie na Małej Scenie. 19 czerwca Teatr Gdynia Główna zaprasza na premierę spektaklu "i... jakoś to będzie!" w reżyserii Idy Bocian. A w drugiej połowie lipca wraca również Teatr Muzyczny w Gdyni, którego spektakle będzie można obejrzeć na Scenie Kameralnej i Nowej Scenie. W lipcu wraca Teatr Wybrzeże. Na deski teatru wraca m.in. "Śmierć komiwojażera", "Fedra", "Inteligenci", "Niezwyciężony". Zaś przedpremierowo 14, 15 oraz 20 i 21 sierpnia zostanie zagrany spektakl "Żabusia" Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Jarosława Tumidajskiego.

Gniezno
Teatr Fredry w Gnieźnie na początek wraca do prób nad spektaklem "I tak nikt mi nie uwierzy" Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina. Premiera przewidziana jest na 19 czerwca.

Rzeszów
21 czerwca zostanie zagrany pierwszy spektakl w nowej rzeczywistości w Teatrze Maska. Widzowie będą mogli zobaczyć w tym dniu spektakl "Wystarczy być" w reżyserii Radosława Kasiukiewicza.

Wrocław
6 czerwca o godzinie 19:00 nowe otwarcie Wrocławskiego Teatru Komedia. Na scenie spektakl "Psychoterapia, czyli seks w życiu człowieka". Teatr Polski we Wrocławiu na spektakl zaprasza w czerwcu i lipcu na Dużą Scenę im. J. Grzegorzewskiego. 26 i 27 czerwca zagra "Mayday" w reżyserii Wojciecha Pokory.

Łódź
Swoją działalność wznawia także Fundacja Kamila Maćkowiaka. Rozpoczyna 6 czerwca spektaklem „Śmierć i dziewczyna”. Natomiast, 13 czerwca wraca Teatr Mały w Manufakturze w Łodzi, pod hasłem "U nas zarazisz się tylko śmiechem".

Częstochowa
Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie wznawia działalność od 20 czerwca. Wtedy to na scenie teatru widzowie będą mogli zobaczyć spektakl "Łysa śpiewaczka" w reżyserii Andrzeja Majczaka.

Tarnów
Od 6 czerwca wraca Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie premierą bajki "Jaś i Małgosia" w reżyserii Matyldy Baczyńskiej. Ale na tym nie koniec niespodzianek, bo do końca czerwca widzowie zobaczą jeszcze jedną premierę (adaptację "Braci Karamazow" w reżyserii Marty Streker 19 czerwca) i trzy inne spektakle ("Porachunki z katem", "Tango" i "Księżniczka na opak wywrócona").

Płock
20 czerwca wraca Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Swoją działalność wznawia spektaklem "Berek, upiór w moherze".

Warto też zapoznać się z repertuarem Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, który wraca ze spektaklami od czerwca oraz Teatrem im. Wandy Siemaszkowej, który od lipca wznawia działalność premierą spektaklu „Iwona, księżniczka Burgunda”.

Zobacz także

0 komentarze

FACEBOOK

YOU TUBE